4099 3340 066

رزرو نوبت و مشاوره

امروزه بسیاری از افراد وجود دارند که بخاطر حوادث ناگوار یا کهولت سن دندان های اصلی خود را از دست بدهند. این افراد با پیشرفت نکنولوژی می توانند روش های مختلفی را برای جای خالی دندان های خود یافت کنند. یکی از روش های بسیار عالی و رایج ایمپلنت دندان در خرم آباد است. اما برخی از افراد به علت زمان طولانی عملیات ایمپلنت از انجام این کار منصرف می شوند و روش های دیگری را گزینش می کنند. شما می توانید با استفاده از تکنولوژی های بروز، ایمپلنت فوری دندان را در یک روز انجام دهید.

ایمپلنت فوری دندان

ایمپلنت دندان فوری چیست؟

این نوع ایمپلنت دندان فوری برای افرادی بسیار مناسب است که در هنگام ورزش یا حوادث دندان های خود را از دست داده اند. جوش خوردن این ایمپلنت فوری برای استخوان فک بسیار سریع انجام می شود. اتصال استخوان فک با امپلنت دندان در روز اول بسیار حائز اهمیت است. قبل از اینکه قصد ایمپلنت دندان های خود را داشته باشید باید دندان شکسته خود را کشیده و اجازه دهید حفره آن کاملا بهبود پیدا کند تا فرآیند کاشت ایمپلنت فوی بی نقص صورت بگیرد.

عملیات کاشت ایمپلنت فوری می تواند برای فک بالا یا پایین انجام شود. همان ط.ر که در ابتدای مقاله گفتیم عملیات کاشت ایمپلنت دندان خرم آباد یکی از رایج ترین و بروز ترین روش برای جای خالی دندان های شکسته یا از دست رفته ماست که بسیاری از بیماران به دلیل مدت زمان بالا از انجام این عملیات منصرف می شوند. اما برای برخی از افراد می توان حتی به صورت یک روزه ایمپلنت دندان فوری انجام داد و شما برای اینکه بتوانید فرآیند ایمپلنت فوری را انجام دهید باید شرایط زیر را داشته باشید.

شما برای انجام فرآیند ایمپلنت فوری باید شرایط گفته شده را داشته باشید. در طول انچام پروشه کاشت ایمپلنت دندان فوری از برخی ابزار های پیشرفته دیجیتالی برای کسب اطلاعات بیشتر لثه ها و عملیات کاشت مورد استفاده قرار می گیرد. انجام عملیات کاشت ایمپلنت دندان ها سریعا انجام می شود و بقیه مراحل دیگر مانند روکش دندان مانند روش های قدیمی و سنتی انجام می شود. چیزی که فرآیند کاشت ایمپلنت فوری را به این حجم محبوب کردئه است، پروسه جوش خوردن ایمپلنت دندان با استخوان فک بیمار است.

فرآیند ایمپلنت فوری چگونه صورت می گیرد؟

فرآیند ایمپلنت فوری صورت چگونه صورت می گیرد؟

برای افرادی که قصد دارند ایمپلنت فروی را انجام دهند و شرایطی که در قسمت های قبلی مطلب گفته شد را داشتند، دانستن اطلاعات بیشتر می تواند کمک بسزائی به آنها کند. شما می توانید با مشاوره از دکتر محدی اصل از چگونگی انجام فرآیند کاشت ایمپلنت های فوری در خرم آباد اطلاعات کسب کنید. اما امروز اطلاعات کلی را درباره انجام این فرآیند در قسمت بعدی به شما خواهیم گفت.

ابتدا باید متخصص مورد نظر از استخوان فک و محل دندان مورد نظر با کمک اشعه ایکس عکس برداری کند و شرایط انجام ،رایند کاشت ایمپنت فوری را بسنجد و در صورت مساعد بودن وضعیت می توانید فرایند کاشت را شروع کنید.

دکتر متخصص مواد بی حس کننده را به استخوان فک مورد نظر تزریق کرده تا بعد از بی حسی فرآیند جراحی صورت بگیرد.

در اولین مرحله  از عملیات کاشت ایمپلنت فوری با استفاده از پانچ های مخصوص استخوان فک را سوراخ کرده و با یک برش بسیار ساده استخوان فک کاملا باز خواهد شد.

در درون حفره ای که در مرحله قبلی ایجاد شد، پیچ های کوچک ایمپلنت دندان قرار می گیرد و بعد قطعه ای کوچک با نام اباتمنت متصل می شود و سپس روکس مناسب دندان شما توسط متخصص پروتز درست و برای شما نصب می شود.

روکش ها به وسیله دستگاه های دیجیتالی مخصوص به طور بسیار سریع بر روی ایمپلنت دندان قرار می گیرد و در پایان کشاف لثه را به وسیله نخ بخیه بسته خواهد شد.

فواید ایمپلنت فوری دندان

همان طور که میدانید، به دلیل طولانی بودن پروسه ایمپلنت دندان اکثر افرا از انجام این عمل جراحی پرهریز می کنند. اما ایمپلنت های فوری به دلیل سرعت زمان انجام پروسه طرفداران زیادی پیدا کرده است. در ابتدای مقاله چند مثال از فواید ایمپلنت فوری دندان را گفتیم، اما در بخش های بعدی به طور کامل مزایا و خواص ایمپلنت فوری را خواهیم گفت.

فواید ایمپلنت فوری دندان

فرآیند سریع ایمپلنت فوری دندان

انجام عملیات ایمپلنت فوری دندان بر خلاف ایمپلنت های معمولی بسیار سرریع بوده و مانند آن لازم نیست متخصص تا زمان بهبودی لثه صبر کند تا عملیات درمان صورت بگیرد.

ظاهری زیبا و باطنی محکم

مشکلاتی که ممکن است برای ایمپلنت های معمولی پیش بیاید، در این روش از ایمپلنت صورن نمی گیرد و میزان سرعت بهبودی فک افزایش پیدا خواهد کرد.

جراحی یک روزه

در انجام عملیات ایمپلنت فوری تمام مراحل جراحی در یک روز انجام می شود و دیگر نیازی نیست چند بار به متخصص مراجعه کنید.

کمترین عوارض ایمپلنت فوری

افرادی که واجد شرایط ایمپلنت فوری دندان هستند و قصد دارند دندان های خود را با کمترین مشکلات و عوارض ایمپلنت کنند می توانند از ایمپلنت فوری با حداقل عوارض استفاده کنند.

معایب ایمپلنت فوری دندان

معایب لیمپلنت فوری دندان

همیشه بر برابر خوبی های هر چیزی بدی هایی نیز وجود دارد و عمل کاشت ایمپلنت های فوری دندان هم از این قاعده دور نیست. استفاده از ایمپلنت فوری دندان نمی تواند همیشه گزینه مناسبی برای دندان های شکته یا از دست رفته ما باشد و همین موضوع می تواند یکی از معایب انجام این نوع کاشت ایمپلنت باشد. کاشت ایمپلنت فوری برای افراد محدودی مناسب است، در نتیجه بسیاری از افراد نمی توانند از این فرآیند بهره مند شوند. در ادامه معایب بیشتری درباره ایمپلنت های فوری خواهیم گفت:

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم تعریف کلی از ایمپلنت فوری دندان ها داشته باشیم و مزایا و معایب آنرا برای شما صادقانه گفتیم تا بتوانید بهترین گزینه را برای جای خالی دندان های از دست رفته خود پیدا کنید. ما در تلاشیم تا بهترین ها را برای شما انتخاب کنیم. شما می توانید با مشاوره با دکتر محمدی اصل بهترین نوع ایمپلنت دندان در خرم آباد یافت کنید.