4099 3340 066

رزرو نوبت و مشاوره

جراحی دندان در خرم آباد

امروزه بسیاری از افراد به محض اینکه نام جراحی دندان در خرم آباد را می شنوند، وحشت میکنند و تس تمام وجود آنها را می گیرد؛ زیرا این افراد بر این باورند که جراحی دندان در خرم آباد با هزینه و درد فراوان همراه است. جراحی دندان یکی از خدمات بسیار پرکاربرد دندان پزشکی محسوب می شود که شامل فرآیند های درمانی و مراقبتی است که به سلامت دندان ها و فک های ما کمک بسزائی می کند. بیشترب این عملیات های جراحی دندان در خرم آباد، به اصطلاح سرپایی صورت می گیرد و افراد می توانند پس از چند روز مراقبت به فعالیت های روزانه و تغذیه عادی خود را از سر گیرند.

یکی از رایج ترین و پرکاربرد ترین نوع جراحی دندان در خرم آباد، جراحی دندان عقل است که مظمئنا همه شما با این نوع جراحی آشنا هستید. دندان های عقل می تواند برای شما مشکلاتی مانند درد را داشته باشد. شما می توانید با جراحی دندان در خرم آباد سر یک فرصت مناسب دندان عقل خود را جراحی و بیرون کشیده. در ادامه این مقاله، به بررسی انواع جراحی دندان، فرایند انجام جراحی، خطرات و عوارض ممکن پس از جراحی و نحوه مراقبت پس از عمل جراحی می‌پردازیم. پس تا انتهای مقاله با وب سایت رسمی دکتر حمید رضا محمدی اصل همراه باشید.

جراحی دندان در خرم اّباد

نوع جراحی دندان در خرم اباد به این بستگی دارد که شما چه مشکلی با دندان ها یا فک خود دارید و با مراجعه و ویزیت دکتر متخصص خود، نوع عمل جراحی دندان خود را مشخص کنید. در قسمت بعدی انواع عمل جراحی دندان در خم آباد را برای شما نام برده و توضیح کوتاهی خواهیم داد.

جراحی اندودانتیکس(Endodontic)

جراحی اندودانتیکس(Endodontic)

به عمل های جراحی دندانی که در داخل ریشه انجام می شود و با مغر دندان کار دارد، جراحی اندودانتیکس گفته می شود. بعضی از این نوع عمل جراحی دندان در خرم آباد شامل موارد زیر می باشد:

عصب کشی (درمان و بهبود روت کانال)

یکی از مواردی که ممکن است بسیاری از ماها در دندان پزشکی ها پس از پوسیدگی بیش از حد دندان ها انجام داده باشیم، عصب کشی دندان است. عصب کشی یک نوع عمل اندودانتیکس است که دکتر دندان پزشک برای رفع و بهبود پوسیدگی دندان استفاده می کند. در این نوع عمل جراحی دندان ریشه از زیر مینای دندان برداشته می شود. دکتر دندان پزشک با انجام این عملیات درد را گرفته و در دندان کانال ایجاد می کند. طی انجام این عملیات دندان های عفونتی را سوارخ کرده و پالپ آن را برمی دارند تا با یک ماده مانند نخ جای آن را پر کنند و سپس تاج دندان را بر روی آن نصب کرده تا از آن محافظت کند.

اگر در زمان های قدیم عمل عصب کشی دندان را انجام داده اید مطمئنا می دانید که چقدر درد دارد و به احتمال زیاد از این عمل جراحی دندان در خرم آباد متنفر هستید. خبر خوب این است که با پیشرفت تکنولوژی در لوازم و مهارت های دندان پزشکی دیگر به نسبت قدیم درد نخواهید داشت و می توانید با درد بسیار کم عمل عصب کشی دندان خود را در خرم آباد انجام دهید.

پالپوتومی

یکی از پیش نیاز های عصب کشی دندان پالپونومی است. این عملیات درمانی برای باز کردن و ایجاد حفره در پالپ دندان است که به سبب خالی نمودن عفونت مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی از شرایط زمانی که پالپ دندان به طور کامل اسیب ندیده است، دکتر دندان پزشک قسمتی که عفونتی شده است را تراشیده و به بخش سالم ان دست نخواهد زد. بنابراین عملیات عصب کشی دندان در خرم آباد کامل انجام نمی شود. البته نیاز نیز به انجام آن نیست.

از مزایا و کاربرد این نوع عمل جراحی این است که دندان به اصطلاح زنده می ماند و بیمار می تواند مانند روز اول سردی و گرمی را تشخیص دهد. از انجایی که ممکن است دندان ترمیم شده و عمل شده شکسته شود، یک تاج بر روی آن قسمت قرار خواهد گرفت.

پالپکتومی

این عمل جراحی شامل برداشته شدن موقت پالپ دندان است که به خاطر تسکین درد انجام می شود. پالپکتومی زمانی انجام می شود که پالپوتومی گزینه مناسبی برای انجام عمل جراحی دندان در خرم آباد نباشد و همه پالپ دندان آسیب دیده باشد. دکتر دندان پزشک پس از اینکه پالپ را برداشت، کانال ها را به وسیله دارو و مواد ضد عفونی کننده تمیز می کند.

لازم به ذکر است این عملیات را برای دندان های شیری نیز استفاده می کنند. در این موقعیت ها پالپ دندان را با استفاده از مواد جذب شونده پر خواهند کرد. این درمان برای دندان های شیری ای که آبسه کرده اند کاربدر بسیاری دارند.

اپیکواکتومی

اپیکواکتومی برای قطع ریشه دندان و یا پر کردن انتهای آن مورد استفاده دندان پزشکان متخصص قرار می گیرد.این روش درمانی در خرم آباد زمانی انجام می شود که حتی عصب کشی کامل برای کاهش درد نیز کافی نباشد. اپیکواتومی دندان شامل فرآیند برداشتن انتهای عصب دندان می شود که از ابتدای ورود آن به لثه جراحی دندان در خرم آباد صورت می گیرد.

در این عملیات پس از ایجاد حفره و پر کردن آن با مواد سازگار با لثه پر خواهد شد.

جراحی Prothodentic

جراحی Prothodentic

در حالت کلی رشته Prothodentic  به کیله فرآیند هایی گفته می شود که منجر به پروتز دندان یا دندان سازی ختم شود. این عملیات زیبایی و درمانی شامل ترمیم تاج دندان می شود که در برخی از موارد حتی به ایمپلنت دندان در خرم آباد نیز نیاز می شود.

در نظر داشته باشید ایمپلنت دندان برای جایگزین کردن یک یا چند دندان از دست رفته مورد استفاده قرار می گیرد، که باید به دست متخصصان پروتز دندان مانند دکتر حمید رضا محمدی اصل انجام شود.

روکش یا تاج دندان

به مرور زمان بسیاری از دندان ها آسیب خواهدن دید و اگر به این آسیب دیدگی هایی که شامل پوسیدگی یا شکستی دندان ها می شود، رسیدگی به موقع صورت نگیرد ممکن است آسیب های جدی تری ببیند و نیاز به عمل های جراحی سنگین تری داشته باشد.

زمانی که دندان ها شروع به پوسیدگی می کننند اولین جایی که مورد پوسیدگی قرار می گیرد، تاج دندان است و باید سریعا آن را تراشیده و با روکش های مناسب آن ا پر کنید. روکش دندان های از جنس های مختلفی مانند رزین، سرامیک، فلز ها و پرسلین ساخته می شوند. این روکش ها به طور کلی نیاز به مراقبت های ویژه و خاصی ندارند و با همان مراقبت های همیشگی می توانید بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کیند.

بریج دندان

فاصله ایجاد شده مابین دندان های از دست رفته را با استفاده از بریج دکتر متخصص پر می کند. بریج دندان شامل دو یا چند روکش است که فاصله بین دندان های از دست رفته را پر میکند و بین دندان های موجود نصب می شود.  به این روکش های دندانی در دنیای دندان پزشکی اباتمنت یا تکیه گاه گفته می شود.

ایمپلنت دندان

یکی دیگر از انواع روش های جراحی دندان در خرم آباد ایمپلنت دندان نام دارد. در این روش از جراحی با استفاده از پیچ های مخصوص که جایگزین ریشه دندان می شوند دندان مصنوعی بر روی آن ها نصب می شود و شباهت بسیاری نسبت به دندان های طبیعی دارد. اگر قصد دارید بیشتر درباره این عمل جراحی اطلاعات داشته باشید می توانید به صفحه ایمپلنت دندان در خرم آباد مراجعه کنید.

جراحی زیبایی دندان

در این روش از جراحی دندان در خرم آباد که به خودی خود به چند نوع دیگرمانند لمینت دندان در خرم اباد تقسیم می شود. این عملیات جراحی دندان در خرم آباد شامل خدماتی همچون سفید کردن و جرم گیری دندان ها و یا ارتودنسی دندان در خرم آباد می شود. شما با سفید کردن دندان های خود از ظاهر نامطلوب و زرد آن ها جلو گیری می کنید و با استفاده از ارتودنسی دندان در خرم آباد ناهمواری دندان های خود را می گیرید که کمک بسزائی به لبخند شما می کند.

زیبا سازی دندان ها شامل دو یا چند روش مانند ونیر دندان ها یا ترمیم بوسیله کامپوزیت می شود. در نظر داشته باشید، سفید کدن دندان ها تنها به وسیله بلیچینگ صورت نمی گیرد بلکه شما می توانید از روش های دیگری مانند باندینگ و ونیر دندان استفاده کنید. این نوع جراحی دندان در خرم آباد معمولا بدون درد بوده و می توان در مطب دکتر دندان پزشک انجام شود. شما می توانید با استفاده از لمینت دندان در خرم آباد نیز به روشن سازی دندان های خود کمک کنید.

اگر قصد دارید درباره لمینت دندان در خرم آباد مطالعه کنید توصیه می کنیم به صفحه مربوط به آن مراجعه کنید.

جراحی افزایش طول تاج دندان

جراحی افزایش طول تاج دندان

زمانی که طول تاج دندان شما برای نگه داشتن روکش کافی نباشد دکتر متخصص به جراحی افزایش زول تاج دندان تشخیص خواهد داد. معمولا این روش برای دندان هایی انجام می شود که پوسیدگی یا شکستگی مانع ماندن روکش بر روی دندان ها می شود. در این روش دکتر با استفاده از کاهش بافت های لثه و در صورت نیاز تراش استخوان، قسمت بیشتری از دندان را از لثه بیرون می کشد و با استفاده از این روش شما می توانید بهداشت لثه و دهان خود را راحت تر و بیشتر رعایت کنید.

بعضی از افراد با استفاده از این روش برای بهبود لبخند لثه ای استفاده می کنند. یعنی برای اینکه هنگام خندیدن لثه قابل مشاهده نباشد، از این روش جراحی دندان در خرم آباد استفاده می کنند.

به گفته دکتر متخصص آقای حمید رضا محمدی اصل، شما باید بعد از این روش عمل جراحی دندان در خرم آباد تا 24 سااعت از خوردن غذاهای گرم پرهیز کنید و از شستن دهان خود خودداری کنید؛ زیرا هر دو مورد به بیشتر شدن خونریزی کمک می کنند.

جراحی دندان عقل

کشیدن دندان عقل شامل فرآیندی می شود که یک یا چند دندان عقل را بیرون می کشند. این دندان ها به صورت دائمی در گوشه های انتهایی فک های بالا و پایین ما قار دارند. در صورتی که این دندان ها جای کافی برای رشد را نداشته باشند می توانند منجر به درد یا عفونی کردن سایر دندان ها شوند. اغین عملیات جراحی باید توسط جراح دندان انجام شود.

اگر دندان های عقل نیز برای شما مشکلی تا به امروز برای شما نداشته است بهتر است برای جلوگیری از این مشکلات احتمالی دندان های عقل خود را در زمان منسب بکشید.

جمع بندی

شما در این مقاله با انجام بسیاری از عمل های جراحی دندان در خرم آباد آشنا شدید و کاربرد هر کدام را یاد گرفتید. اگر شما نیز به دنبال یک دکتر متخصص دندان گزشک در خرم آباد هستید می توانید با توجه به نمونه کار ها و رزومه ایشان دکتر خود را انتخاب کنید.