4099 3340 066

رزرو نوبت و مشاوره

ارتودنسی دندان در خرم آباد

اگر از ناهماهنگی دندان های خود رنج می برید و به دنبال متخصص ارتودنسی دندان در خرم آباد می گیردید، به صفحه درستی آمده اید. شما می توانید با استفاده از خدمات ارتودنسی دندان در خرم آباد دکتر محمدی اصل با توجه به نمونه کار های قوی بهره مند شوید. اما امروز قصد داریم شما را با فرآیند هموار سازی دندان ها با استفاده از ارتودنسی آشنا کنیم. پس با سایت دکتر محدی اصل همراه باشید.

ارتودنسی دندان در خرم اباد

ارتودنسی دندان در خرم آباد چیست؟

به طور کلی ارتودنسی دندان در خرم آباد به تخصصی گفته می شود که برای درمان نا منظمی دندان ها و اصلاح کردن ناهنجاری های آن استفاده می شود و شما می توانید با استفاده از این روش لبخند زیبای خود را با دندان هایی صاف و منظم تجربه کنید. ارتودنسی دندان در خرم آباد یکی از قدیمی ترین و کاربردی ترین شاخه های علم دندان پزشکی به شمار می آید و می توان با کمی تحقیق به روش های گوناگون قرن های گذشته پی برد.

ارتودنسی دندان در خرم آباد شامل چه درمان هایی می شود؟

برطرف کردن صاف درآمدن دندان های دائمی

بهتر شدن نحوه گفتار و بهتر جویدن غذا

سلامت بیشتر لثه ها و دندان ها بر اثر سایش

درمان دائمی مشکل گاز گرفتن دندان ها

برطرف شدن ناهماهنگی بین فک بالا و پایین

انواع ارتودنسی دندان در خرم آباد

بسیاری از روش های ارتودنسی دندان در میان متخصصان ارتودنسی به صورت انحصاری انجام می شود و آنها می توانند از هر سبکی که از سلامت دندان ها مطمئن شود استفاده کنند. ارتودنسی دندان در خرم آباد نیز به همین شکل انجام می شود و شما می توانید با توجه به مدارک متخصصین ارتودنسی دندان در خرم آباد و مشاهده نمونه کار های ایشان ارتودنسی دندان خود را انجام دهید.

انواع ارتودنسی دندان در خرم آباد
ارتودنسی دندان در خرم آباد به صورت کلی با توجه به مزیت ها و کاربرد هایشان به دو دسته کلی ثابت و متحرک تقسیم می شوند

ارتودنسی ثابت در خرم آباد

همان طور که از نام این نوع ارتودنسی پیداست به هیچ وجه بیاید از دهان جارج شود مگر اینکه دکتر ارتودنسی دندان در خرم اباد مجوزش را صادر کند. این نوع ارتودنسی برای صاف کردن دندان ها باید برای مدت طولانی بر روی دندان ها نگه داشته شود. ارتودنسی های ثابت بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که ناهموای های پیچیده ای دارند و برای درمان معمولا هر ماه به کلینیک دکتر ارتودنسی مراجعه کند تا متخصص بتواند بر اساس روند پیشرفت دندان ها پلاک ها را فیکس و تنظیم کند.

ارتودنسی ثابت در خرم آباد

در قسمت زیرین شما با انواع ارتودنسی ثابت و کاربرد های آن آشنا خواهید شد

انواع ارتودنسی ثابت

انواع ارتودنسی ثابت

ارتودنسی ثابت از یک براکت و سیم تشکیل شده است که قدمت بسیار بالایی در زمینه دندان پزشکی دارد و از انواع مختفلی تشکیل شده است که برپایه کارکردشان دسته بندی شده اند:

ارتودنسی متحرک در خرم آباد

در این نوع ارتودنسی دندان در خرم آباد از ابزاری استفاده می شود که لازم نیست برای مدت طولانی بر روی دندان ها نصب شود می توان از آنها در طور شبانه روز به مدت 20 الی 22 ساعت استفاده کرد. در این سبک ارتودنسی دندان در خرم آباد قالب هایی به اندازه فک بالا و پایین درست می شود که می توان پلاک ها را بر روی آنها نصب کرد.  شما می توانید از زمان که احساس ناراحتی کردید این نوع ارتودنسی دندان را بیرون بکشید. این مدل از ارتودنسی دندان در خرم آباد نیز انواع مختلفی دارد که در بخش های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

ارتودنسی متحرک در خرم آباد

انواع ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک به خودی خود به 4 دسته مختلف دسته بندی می شود که می توانید در کادر زیر مشاهده کنید

ارتودنسی نامرئی

بدیل نامرئی لودن پلاک های این نوع ارتودنسی یکی از پرطرفدار ترین انواع ارتودنسی هاست.

ارتودنسی Z spearing

از این نوع ارتودنسی برای جلو کشیدن دندان های عقب رفته استفاده می شود.

ریتینر

این ابزار برای بهبود موقعیت دندان ها بعد از ارتودنسی استفاده می شود

بریس هاولی

برعکس ارتودنسی زد اسپیرینگ برای عقب کشیدن دندان های بیش از حد جلو کاربرد دارد.

قیمت و هزینه ارتودنسی دندان در خرم آباد چقدر است؟

قبل از مراجعه به متخصص ارتودنسی دندان در خرم آباد نمی توان قیمت یا هزینه دقیقی را برای ارتودنسی در نظر گرفت. اما شوع قیمت های ارتودنسی از پنج میلیون تومان روع می شود. شما می توانید با تماس یا مراجعه به مطب دکتر محمدی اصل از تعرفه های ارتودنسی باخبر شوید.

حال که با ویژگی ها و مزایا ارتودنسی دندان در خرم آباد آشنا شدید، لازم است درباره معایب آن نیز اطلاعاتی داشته باشید.

معایب ارتودنسی دندان در خرم آباد

1- درد و عدم راحتی: در طول فرآیند درمان ارتودنسی، برخی از بیماران ممکن است از درد و عدم راحتی در هنگام تنظیم دندان ها شکایت کنند. در برخی از موارد، ممکن است نیاز به تغییر در اجزائی که به دندان ها متصل می شوند (مانند بندهای ارتودنسی یا پلاک ها) باشد که ممکن است باعث درد یا تنش شده و بیمار نیاز به تعویض آن داشته باشد.

2- مشکلات در مراقبت از دندان ها: در حین درمان ارتودنسی، مراقبت از دندان ها و نگهداری آنها بسیار مهم است. برخی از بیماران ممکن است دشواری در مراقبت و بهداشت دندان هایشان داشته باشند که ممکن است باعث بروز عفونت، تسمه شدن یا تسریع فرآیند تسمه شدن دندان ها شود.

3- نیاز به طولانی بودن درمان: درمان ارتودنسی ممکن است به مدت چندین سال طول بکشد و بیماران باید همواره برای تنظیم دندان ها و نگهداری آنها پیگیری کنند. این مدت زمان می تواند برای بعضی از بیماران بسیار طولانی و دردناک باشد.

4- در مورد محدودیت در خوردن غذاها، بیمارانی که ارتودنسی دندان دارند، باید برخی از غذاها را به دلیل خطر شکستگی بندهای ارتودنسی و یا دیگر مشکلاتی که می تواند به دندان ها وارد شود، اجتناب کنند. این شامل غذاهای سفت، لزج، خیس، قابل خرد کردن، شیرین، اسیدی و نوشیدنی های گازدار است. در نتیجه، برای بیمارانی که ارتودنسی دندان دارند، ممکن است محدودیت هایی در انتخاب غذا و نوشیدنی هایی که می توانند مصرف کنند، وجود داشته باشد.

5- ریسک عفونت: ریسک عفونت در مواردی که بندهای ارتودنسی به دندان ها نصب شوند وجود دارد. در برخی از موارد، بافت های دهان و لثه ممکن است به دلیل ماندگاری طولانی بندهای ارتودنسی به عفونت بیفتند.

6- هزینه: درمان ارتودنسی به طور کلی هزینه زیادی دارد. هزینه های مرتبط با این درمان شامل هزینه های نصب بندهای ارتودنسی، هزینه های مراقبت و نگهداری دندان ها و هزینه های پس از درمان می باشد.

به طور کلی، ارتودنسی دندان در خرم اباد با مزایا و معایب خود همراه است. در نهایت، تصمیم در مورد اینکه آیا به این درمان نیاز دارید یا نه، باید بر اساس تشخیص متخصص و توصیه های وی گرفته شود.

به طور حتم نمی توان بیان کرد که کدام روش ارتودنسی دندان در خرم آباد برای مشکلات شما مناسب است. شما در مرحله اول باید به پزشک متخصص مانند دکتر محمدی اصل مراجعه کنید و با توجه به توضیحات ایشان یکی از روش های ارتودنسی دندان در خرم اباد را انتخاب کنید.

اما همان طور که در ابتدای صفحه گفته شد ارتودنسی های ثابت برای درمان مشکلات هاد دندان ها استفاده می شود و برای ناهنجاری های کوچک نیز از ارتودنسی های متحرک استفاده می شود.

معمولا زمانی که دندان های دائمی جایگرین دندان های شیری می شود ارتودنسی دندان آغاز می شود که بر اساس تجربه می توان گفت از سن 12 سالگی شوع می شود. اما نمی توان این سن را یک عدد حتمی و صد در صد نامید ولی در حال حاصز یکی از بهترین زمان های ارتودنسی دنان است. باید در نظر داشته باشید که در صورت استثنا ارتودنسی دندان در خرم آباد برای افراد بزرگسال نیز انجام می شود ولی شانس درمان کم و نیاز به طول درمان بیشتری نیز دارد.

ممکن است در روز های ابتدایی نصب ارتودنسی دندان احساس ناراحتس کنید، اما با گذشت زمان و زیر نظر متخصص ارتودنسی این درد قابل کاهش است. در برخی از موارد شاید لثه ها زخم شوند و درد را حس کنید که باز هم با در میان گذاشتن این موضوع با متخصص ارتودنسی میتوانید درد  آن ناحیه را از بین ببرید.